nadpis VMH

grafika
logo český spolek Horologický
grafika3b
www.orloj.eu
grafika3b
facebook
grafika3b
počitadla
grafika3b Valid XHTML 1.0 Transitional grafika
grafika 7b


HOME


Novinky


Mapa


Kontakt


Vyhledávání  

 

 

 

 

 


grafika

Zobrazení času na www 1

Zobrazení času na www pomocí  aktivních technologií můžeme řešit i pouze textově.  Textové řešení v nejjednodušší formě vidíte v hlavičce stránky. JAVA script vkládá v sekundových intervalech textový řetězec představující aktuální čas. Vzhledem k rozdílné interpretaci programu JAVA v různých prohlížečích musí program obsahovat test druhu prohlížeče a samostatná řešení minimálně pro IE a NS. Také bývá dobrým zvykem uvádět u jednociferných hodnot  minut a hodin vedoucí nulu.

Poněkud složitější řešení jsou dostupná například na serveru www.jaknaweb.com v  tomto programovém archivu. Příklad kuriózního ukazatele času  můžete vidět i  zde, bohužel jen pro IE6. 

I následující kuriózní hodiny pocházejí z tohoto archivu.


 

Vlastní řešení textového použití JAVA scriptu jsou rozeseta na tomto serveru (římské digitálky, normální hodiny a pod.)

 

JAVA script  - grafické řešení

Trochu protismyslné tvrzení. Skriptovacím jazykem dělat grafické řešení! Ale je to jednoduché. Program podle aktuálního času vyměňuje na www stránce připravené obrázky hodin. Nejčastěji se tak animují digitálky. Animované digitronové hodiny jsou k vidění na těchto odkazech:

FLASH

Technolodie FLASH poskytuje ještě více  možností.  Jednoduchý návrh ze stránky www.timepol.pl  vidíte vpravo.  Další ukázky zajímavých řešení na odkazech dole:

Jistě se najde mnoho dalších. Doplníme, jakmile narazíme na něco vyjímečného. Velmi zajímavé autorské řešení od našeho zahraničního "člena-korespondenta" zde. To nevynechejte.

Netrvalo to ani tak dlouho a dovolujeme si představit velmi fundovaný server clocklink, který zobrazení času v Internetu zjednodušuje.  Obsahuje mnoho desítek různých internetových hodin a  poskytuje html kód pro vložení vybraných hodin na vlastní stránku. Ukázka pásmových hodin z tohoto serveru je  zde.  Několik dalších ukázek od analogových a  digitálních hodin  po kravské hodiny a další.  Technicky je zajímavé vložení hodin do stránky. Java script vkládá objekt flash.

Někdy je přečtení časového údaje trochu rébus. Kravské hodiny jsou ještě jednoduché. Pro ztížení vašeho úkolu, jsou předposlední hodiny nastaveny na časové pásmo NDT, tedy Newfoundland Dailing Time. Letní čas v oblasti Newfoundlad  je  posunut o mínus dvě a půl hodiny proti GMT.  Kolik tedy hodiny ukazují? 

Pokud chcete vidět nové cesty v zobrazování času, navštivte server www.relatime.com. Z jejich galerie (volně k použití) jsou i následující ciferníky. (I když v tomto případě se o ciferníku moc mluvit nedá.) Server poskytuje i možnost vytvoření hodin právě pro vás. Zatím jsme to nevyužili. 

 


Telefon: 603 502 735, email: info (kyselá ryba) orloj . eu