Hodinárium Děčín

grafika
logo český spolek Horologický
grafika3b
www.orloj.eu
grafika3b
facebook
grafika3b
počitadla
grafika3bValid XHTML 1.0 Transitionalgrafika
grafika 7b


HOME


Novinky


Mapa


Kontakt


Vyhledávání  

 

 

 

 


grafika


Elektromagnetický sedmi segmentový displej  H715 M - BODET

Sedmi segmentový displej je nejúspornější způsob vyjádření číslic a několika znaků. Většinou se s nimi setkáváme v provedení LED nebo LCD. Mechanické provedení sedmi segmentového displeje ovládané elektromagnety má některé výhody. Na obrázcích vidíme čelní pohled na zobrazenou číslice 6. Na tmavém otočném segmentu je vidět magnet, který pomocí elektromagnetů na posledním obrázku převrátí segment do polohy ON nebo OFF podle polarity impulzu přivedeného do cívky. V klidovém stavu nepotřebuje displej žádné napájení, protože magnet se přitahuje k jádru cívky. To znamená, že napájení je potřebné jen pro změnu stavu. Nožový konektor vpravo dole zajišťuje adresový výběr jednotky. 

Highslide JS  

Highslide JS  

Highslide JS 

Jednotky jsou propojeny datovou sběrnicí na kterou řídící jednotka v případě potřeby vyšle data a zároveň adresovacím vodičem určí, pro kterou jednotku je informace určena .

schema zapojení

Hlavní výhody elektromagnetického ovládání displeje

Použití

Jednotky BODET se vyrábějí ve velikostech od 10 do 58 cm. Poměrně jednoduše se instalují pomocí plochého kabelu. Jsou vhodné pro  zobrazení např. těchto údajů: kurz nebo cena (čerpací stanice PHM), sportovní tabule s časem / skóre / rychlostí, hmotnost u průmyslových vah, cena pokojů v hotelech, čas a teplota, různá průmyslová měřidla a mnoho dalších...

Pro Hodinárium jsme získali řídící jednotku GEMA ADHT z roku 1998 s teplotním čidlem a třemi zobrazovači H715M. Řídící jednotka je postavena na bázi mikroprocesoru AT89C52. Uvažujeme jejich použití v hodinách, které budou ukazovat Internetový SWATCH čas mimo jiné i proto, že postačí zobrazení na 3 místa. Je to zajímavý způsob měření času. Tvůrcem tohoto konceptu počítání času je známá švýcarská firma SWATCH, která jej poprvé uvedla v roce 1998. Hlavní myšlenkou je odstranit časová pásma - čas je stejný na celé planetě. Můžete si tak domluvit schůzku či telefonní hovor s kýmkoliv na světě, aniž byste složitě přepočítávali časové zóny. 

Internet time má tyto vlastnosti: Den (24 hodin) je rozdělen přesně na 1000 stejně dlouhých dílků nazývaných beaty (česky takt nebo třeba tik). Jeden beat představuje 1 minutu a 26,4 sekund. Výhodou ČR je, že jako základ se zvolilo naše časové pásmo SEČ, čili v poledne bude internetový čas @500, o půlnoci @000. 

Odkazy

  

8 Přepínač DIL.


Telefon: 603 502 735, email: info (kyselá ryba) orloj . eu