nadpis VMH

grafika
logo český spolek Horologický
grafika3b
www.orloj.eu
grafika3b
facebook
grafika3b
počitadla
grafika3b Valid XHTML 1.0 Transitional grafika
grafika 7b


HOME


Novinky


Mapa


Kontakt


Vyhledávání  

 

 

 

 

 


grafika

Mechanické digi IWC Schaffhausen z roku 1885

Digitalizace se u hodinek (tehdy kapesních) projevila již v roce 1885, kdy byly vyrobeny tyto úžasné IWC Schaffhausen. Ponechme teď stranou spory o to, zda otáčené ciferníky pozorované průhledem, jsou digitální nebo analogové hodiny. Jsou totiž lidé, co tvrdí, že mechanické digitálky neexistují. Za pravé digitálky považují pouze hodiny, kdy celé zpracování časového údaje je čistě číslicové. Přidržíme se volnějšího výkladu a za digitálky budeme považovat hodiny či hodinky, se zobrazením času ve formě čísel. To nám umožní kochat se následujícím výtvorem. 

Použitý materiál je 800/1000 stříbro a velikost pouzdra je 53 mm bez oblíku, respektive 78 mm s oblíkem. V hodinkách vesele tiká strojek typu Savonette c. Elgin II 19 lig. Pallweber III. Ciferník je porcelánový – DIGITÁLNÍ, arabské číslice. 

Jedná se o první digitální hodinky, které kdy byly vyrobeny. Značka IWC Schaffhausen se stala díky těmto hodinkám slavnou. Sám zakladatel této značky F.A. Jones vymyslel a navrhnul systém Pallweber. Těchto hodinek bylo vyrobeno 300 kusů. Když si vezmete kolik hodinek tohoto typu bylo rozbito a ztraceno za posledních 124 let, můžeme se domnívat že se zachovalo jen několik desítek podobných kusů. Odhadní cena těchto hodinek se pohybuje mezi 200 000 – 250 000 kč. Cena na trhu se pohybuje výše, protože se jedná o hluboce nedostatkové zboží ( absolutní unikát ) a to kolem 10 000 – 15 000 euro. 

Hodinky se prodávaly na Aukru v dubnu 2009 a pocházely ze sbírky prodejce.  Kromě výše uvedeného popisu hodinek prodejce dále uvedl: " Podobné hodinky jsem viděl prodávat jen jednou v životě a také jsem viděl pár kusů v muzeu v Schaffhausenu. U tohoto exempláře je navíc velmi zachovalý ciferník. " 

Highslide JS  Highslide JS


Telefon: 603 502 735, email: info (kyselá ryba) orloj . eu