Hodinárium Děčín

grafika
logo český spolek Horologický
grafika3b
www.orloj.eu
grafika3b
facebook
grafika3b
počitadla
grafika3b Valid XHTML 1.0 Transitional grafika
grafika 7b


HOME


Novinky


Mapa


Kontakt


Vyhledávání  

 

 

 

 

 


grafika

Hodiny z kostela v Prysku - před dokončením restaurováníSezóna 2012

Sezóna 2012 ve Věžním muzejíčku byla ve znamení mnoha novinek. Vedle hlavního exponátu, soběslavského stroje s gotickým základem, jste si mohli prohlédnout rozšířenou hodinářskou i zvonařskou expozici. Restaurovány jsou dva další věžní hodinové stroje, třetí se připravuje. Na obrázku vlevo je vidět nálezový stav barokního stroje z kostela ve Zlatých Horách. Highslide JSUkázka restaurátorské práce na hodinách zapůjčených z majetku Biskupství litoměřického je na fotografiích vpravo. Více na samostatných stránkách hodin z Horního Prysku  a ze Zlatých Hor.

Ve zvonařské části je i naznačena podoba nového stokilového soběslavského zvonu  Petr Vok. Zvon čeká slavnostní vysvěcení a tažení na 22.9.2012. Hodiny z kostela v Prysku - nálezový stav

Aby se i ženy měly na co dívat, byla pořádána  výstavka šperků ve stylu steampunku. Tradičně doplněna výstavou fotografií pana Marušáka, tentokrát na téma České a moravské zvony. Průvodní text výstavy  ke stažení.

ny měly na co dívat, byla pořádána  výstavka šperků ve stylu steampunku. Tradičně doplněna výstavou fotografií pana Marušáka, tentokrát na téma České a moravské zvony. Průvodní text výstavy  ke stažení.

Nový leták 2012

Leták 2012 1. strana     Leták 2012 2. strana

Slavnostní zahájení fotoaparátem Stan. Marušáka

Highslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JS

Listování návštěvní knihou 2011, 2012

Vzpomenete si, kdy vás naposledy někdo pochválil? Lidé se totiž vzájemně chválí málo, proto bývá oblíbené rčení: "Musím se pochválit sám, protože to za mne nikdo neudělá". Existují však výjimky a těší nás, že se jedna z nich týká právě soběslavského Věžního muzejíčka. Zápisy do knihy návštěv nás opravdu potěšily a moc si jich vážíme. Těšilo nás také to, že je psali návštěvníci různých věkový skupin i různé státní příslušnsti. 

Chceme se o svou radost s vámi podělit, proto jsme několik textů z návštěvní knihy vybrali. Neuvádíme jména pisatelů, protože stejně  většinou nejdou přečíst. 


Telefon: 603 502 735, email: info (kyselá ryba) orloj . eu