Hodinárium Děčín

grafika
logo český spolek Horologický
grafika3b
www.orloj.eu
grafika3b
facebook
grafika3b
počitadla
grafika3b Valid XHTML 1.0 Transitional grafika
grafika 7b


HOME


Novinky


Mapa


Kontakt


Vyhledávání  

 

 

 

 

 


grafika

Věžního muzejíčko Soběslav - sezóna 2013

Sezóna 2013 ve Věžním muzejíčku je opět ve znamení mnoha novinek. Vedle hlavního exponátu, soběslavského stroje s gotickým základem, si můžete prohlédnout rozšířenou hodinářskou i zvonařskou expozici. Restaurovány budou dva další zapůjčené barokní věžní hodinové stroje. Oba jsou s vřetenovým krokem a kyvadlem. 

Bohužel některé loňské exponáty již v expozici nebudou. To se týká repliky stroje s gravitačním krokem, který byl zapůjčen jen na sezónu 2012 (zde vidíte jak je důležité nás navštěvovat pravidelně) a hlavně gotické skříně, která bude restaurována a umístěna v místním muzeu. 

čtvrtlojní barokní stroj - před dokončením restaurování Hlavní hodinářské exponáty - deset věžních strojů

Hlavní zvonařské exponáty:

Minivýstavy:


Leták 2012

Leták 2012 1. strana     Leták 2012 2. strana

Listování návštěvní knihou 2011, 2012, ...

Vzpomenete si, kdy vás naposledy někdo pochválil? Lidé se totiž vzájemně chválí málo, proto bývá oblíbené rčení: "Musím se pochválit sám, protože to za mne nikdo neudělá". Existují však výjimky a těší nás, že se jedna z nich týká právě našeho Věžního muzejíčka. Zápisy do knihy návštěv nás opravdu potěšily a moc si jich vážíme. Těšilo nás také to, že je psali návštěvníci různých věkový skupin i různé státní příslušnosti. 

Chceme se o svou radost s vámi podělit, proto jsme několik textů z návštěvní knihy vybrali. Neuvádíme jména pisatelů, protože stejně  většinou nejdou přečíst. 

Petr Král    


Telefon: 603 502 735, email: info (kyselá ryba) orloj . eu