Hodinárium Děčín

grafika
logo český spolek Horologický
grafika3b
www.orloj.eu
grafika3b
facebook
grafika3b
počitadla
grafika3b Valid XHTML 1.0 Transitional grafika
grafika 7b


HOME


Novinky


Mapa


Kontakt


Vyhledávání  

 

 

 

 

 


grafika

TikŤakJinak

TikŤakJinak - steampunkové šperky
  - hlavní mini výstava sezóny 2012

Zajímají nás hodiny v jakékoli podobě, a proto nás zaujalo i využití hodinářsky "nepotřebných" součástek, které se stávají základem pro vznik šperků a jiných výtvarných artefaktů. Trochu jsme zapátrali a zjistili jsme, že jsme vlastně potenciální steampunkeři. Co vlastně steampunk je? To není snadné definovat. Jedná se o subkulturu, která je okouzlena parními stroji doby viktoriánské, vynálezy J. Verna, tedy jak jsme nalezli jednu trefnou definici "budoucností v minulosti". Projevuje se v literatuře (např. Leviatan od Scotta Westebfelda či Velký objev Huga Cabreta od Briana Selznika), ve filmu (WILD WILD WEST, Adéla ještě nevečeřela, filmy Karla Zemana, ...), v hudbě (trochu kapela Magnetik), ale i v módě a právě ve výtvarném umění. 

V klenotnici Věžního muzejíčka se připravuje prodejní výstava několika autorů. Podle Jany Nyergesové jsme jí nazvali TikŤakJinak. Dále se účastní Veronika Boušková a možná i další. Steampunkové šperky vzniklé z hodinářských součástek jsou tou správnou protiváhou velkých strojů věžních hodin a zajímavou nabídkou pro ženy, které navštíví naši expozici. Podobně působí funkční hodiny stylizované do steampunku. 

Více informací o Janě Nyergesové  najdete na facebooku, na www.flear.cz či jejím blogu. Šperky Veroniky Bouškové můžete vidět  také na jejím webu.


Steampunková ochutnávka 

Uvedené exponáty bohužel v muzejíčku neuvidíte. Pro rozšíření vaší představy o steampunku jsme vybrali fotografie několika extra kousků...


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

Na internetu existuje mnoho dalších zdrojů. Za všechny  www.steampunker.de


Telefon: 603 502 735, email: info (kyselá ryba) orloj . eu